sobota, 29 marca 2014

04. Wymyśl coś, Diego.


Violetta

Jak zwykle wstałam wcześnie rano tyle, że tym razem z uśmiechem na ustach, który spowodowany był wczorajszą wiadomością przekazaną przez Francescę. Przez tę całą sytuację zapomniałam o tym, co wydarzyło się wczoraj pomiędzy mną, a moim szefem w jego gabinecie. Nawet pozwoliłam mu się odwieźć, więc teraz już dokładnie wie gdzie mieszkam. Mam nadzieję, że przez to nie wyobraża sobie za dużo w tej swojej uroczej główce, bo tak łatwo nie będzie. Zdania nie zmieniłam i najwyżej dzisiaj wytłumaczę mu to jeszcze raz. Tym razem dosadniej. Z tą myślą poczłapałam do szafy, z której wyciągnęłam strój na dzisiaj składający się z długiej spódnicy i brązowej szerokiej bluzki. Wczoraj Leon poprosił mnie abym była wcześniej, bo musimy przygotować się do posiedzenia zarządu, a Verdas jak zwykle jest w rozsypce. Może by nie był, jakby przynajmniej w pracy zajmował się tym, co powinien, a nie romansami. Ale to nie moja sprawa, przynajmniej dopóki mnie w to nie wciągnie. Zaglądając do lodówki z rozczarowaniem stwierdziłam, że jest ona pusta, więc ze śniadania nici. Będę musiała kupić coś w bufecie. Wypiłam, więc kawę i udałam się na przystanek autobusowy. Pół godziny później byłam w firmie. Zanim udałam się do gabinetu wstąpiłam po śniadanie i dopiero z kanapką pojechałam na górę. Położyłam talerzyk na biurku i ściągnęłam kurtkę. Odwiesiłam ją na wieszak i zrobiłam krok w stronę krzesła. Niestety wpadłam na Verdasa. Przywitałam się z nim zwykłym ‘cześć’ i chciałam usiąść by zabrać się za pracę, ale złapał mnie za rękę i odwrócił do siebie próbując pocałować w policzek. Szybko się odsunęłam.
- Ej, co jest? – Zapytał zdziwiony przystojniak. Zupełnie jakby nie wiedział. Westchnęłam i wyjaśniłam mu na razie na spokojnie, że nie zmieniłam zdania i ma się do mnie nie zbliżać. Spojrzał na mnie zdziwiony, a potem zmierzył krzywym spojrzeniem – Wczoraj byłaś bardziej chętna – dodał kierując się do siebie. Że co proszę?! Chciałam krzyknąć, ale zrezygnowałam. Jeszcze kiedyś mu to wygarnę. – Skoro nie chcesz na mnie patrzeć to mailem wyślę Ci, co mam i co masz zrobić – warknął zamykając drzwi. Chyba przesadziłam. Westchnęłam i zabrałam się za dokończenie tego, co zaczęłam już wczoraj. Po jakiś piętnastu minutach usłyszałam dźwięk świadczący o tym, że na moją pocztę przyszedł mail. Otworzyłam go i sprawdziłam najpierw, co mam dziś zrobić. Nie było tego dużo. Miałam tylko sprawdzić to, co przygotował mój szef, ewentualnie poprawić lub dodać coś więcej i zrobić kosztorysy, a także podsumować ostatni kwartał z wydatków. Niby to nie należało do nas, ale jak to Leon powiedział, on nie ufa Diego. Udałam się do księgowych po teczki z potrzebnymi zestawieniami i po chwili zabrałam się już za robotę.

Leon

O co jej chodzi? Po wczoraj myślałem, że możemy być przyjaciółmi, albo przynajmniej dobrymi znajomymi, a dzisiaj nawet nie mogę pocałować jej w policzek na przywitanie. Przecież nie chciałem jej zaciągnąć do łóżka, do jasnej cholery! A ta się obraża i zachowuje jak jakaś zakonnica. Zrozum tu kobiety. One naprawdę są z innej planety, bo przecież nie ma innego wytłumaczenia. Przynajmniej Violetta, bo jak dotąd nie było takiej, która by się oparła urokowi Leona Verdasa. - O czym ja w ogóle myślę? Chyba nie zwróciłem uwagi na to jak ona dzisiaj znowu wygląda. Jak jakaś bezdomna. Cholera jasna, przecież ta firma zajmuje się modą! A ona, jako moja asystentka powinna chociaż ubierać się przyzwoicie. A nie odstraszać swoim wyglądem potencjalnych klientów! Porozmawiałbym z nią na ten temat, ale jak sądzę mi się to nie uda. W końcu nie ma zamiaru mnie oglądać. Tak jakbym jej coś zrobił. Verdas, przestań już myśleć. Zajmij się lepiej pracą, bo nawet, jeżeli większość zwaliłeś na nią to pozostaje kwestia promocji, która jest nieruszona. A dawno powinienem mieć co najmniej jej zarys.

Diego

Wziąłem sobie dzisiaj jeden dzień wolnego. Na zarząd już dawno jestem gotowy. Pozostało mi tylko dowiedzieć się, co planuje Verdas. Jak to mawiają, miej przyjaciół blisko, a wrogów jeszcze bliżej. Korzystając z tej zasady udałem się do domu tego idioty i mojej przyjaciółki. Zapukałem do drzwi i już po chwili ujrzałem piękną kobietę ubraną w śliczną, krótką sukienkę. Z uśmiechem na ustach wszedłem do domu składając na jej ustach delikatny pocałunek, który oczywiście odwzajemniła. Chwyciła mnie za rękę i zaprowadziła do salonu, gdzie usiadłem na stylowej kanapie. Dziewczyna przeszła dalej, do kuchni skąd wzięła sok i dwie szklanki. Sięgnąłem po ciastko, które jak zawsze leżało na talerzu na stoliku. Rozsiadłem się wygodnie i czekałem na towarzyszkę, która po chwili siedziała już obok mnie.
- Zapewne wiesz, dlaczego tu jestem – zacząłem odwracając głowę w jej stronę i spoglądając w jej piękne oczy. Kiwnęła głową na znak, że wie, ale się nie odezwała. Zaciekawiony przechyliłem głowę w prawo przyglądając się jej. Obserwowałem jak powoli wstaje i podchodzi do mnie. Usiadła mi okrakiem na kolanach i zarzuciła ręce na szyję. Uśmiechnąłem się szeroko wiedząc już, do czego zmierza. Oznaczało to niestety, że Verdas niczego jej nie powiedział. W innym wypadku zrobiłaby to później, po naszej rozmowie. Ułożyłem dłonie na jej talii przesuwając je powoli w dół, kiedy doszedłem do jej pośladków ścisnąłem je energicznie i poderwałem się z miejsca. Lara oplotła mi nogi wokół bioder i zaśmiała się głośno. Szybkim krokiem udałem się do sypialni mojego wroga by tam, po raz kolejny zabawić się z jego narzeczoną. W szybkim tempie pozbyliśmy się swoich rzeczy. W oczach dziewczyny widziałem bezgraniczne zaufanie i miłość.  Uwielbiam ją.
Po wszystkim leżeliśmy razem, a jej głowa spoczywała na mojej klatce piersiowej. Prawą ręką kreśliła jakieś dziwne wzorki na moim torsie, co powodowało uśmiech na mojej twarzy.
- Diegito, jak myślisz – zaczęła – kiedy w końcu będę mogła się z Tobą kochać bez obawy, że nakryje nas mój narzeczony? – Podniosła swoją głowę i spojrzała mi prosto w oczy. Kilka niesfornych włosów wyleciało zza jej ucha, więc dłonią odgarnąłem je na swoje miejsce.
- Nie wiem. – Odparłem cicho. – Pracuję nad tym. – Poczułem na swoich wargach jej malinowy błyszczyk. – Mnie też już to męczy, ale w końcu się uda. I będziemy razem – dodałem.
- Wymyśl coś, Diego – zakończyła i ponownie tego dnia poczułem jej ciało na swoim.

Leon

Spojrzałem na zegarek i ze zdziwieniem stwierdziłem, że już po dziewiętnastej, więc od ponad dwóch godzin powinienem być w domu. Tym razem o dziwo moja dziewczyna nie dzwoniła, aby skontrolować gdzie jestem. Leniwie wstałem i zabierając teczkę oraz marynarkę udałem się w stronę drzwi. Otwierając je zauważyłem Violettę.
- Jeszcze tu jesteś? – Spytałem cicho żeby jej nie wystraszyć. Zamyślona podniosła głowę i spojrzała na mnie z uśmiechem wzruszając ramionami. Stanąłem za nią i przez ramię zajrzałem, co robi. – Pomogę Ci – powiedziałem odkładając na bok teczkę i marynarkę. Odszedłem kawałek i zadzwoniłem do Lary informując ją, że zostaje w firmie. – Wyślij to na maila i przenosimy się do mnie. Będzie wygodniej. Zaraz przyniosę drugiego laptopa. – Poleciłem Castillo. Bez żadnego komentarza wykonała polecenie. Po chwili siedzieliśmy już razem na kanapie wymieniając się pomysłami. Co chwilę spoglądałem na nią z uśmiechem, który ona odwzajemniała. Mówiłem już kiedyś, że ta dziewczyna ma piękny uśmiech? Po godzinie spędzonej na pracy i wspólnych żartach poszedłem do kuchni zrobić nam kawy i przynieść coś do jedzenia. Zdziwiłem tym moją pracownicę. Niestety nie zauważyłem kabla, który dziewczyna musiała przed chwilą podłączyć potknąłem się i cała zawartość wylądowała na mojej koszuli. Syknąłem czując na torsie gorący napój i szybko ściągnąłem odzież. Violetta zerwała się by mi pomóc. W momencie, kiedy odsłoniłem swoją dobrze wyrzeźbioną klatkę zatrzymała się. Spojrzałem na nią i obserwowałem jak powoli przesuwa się w moją stronę. Kiedy była już wystarczająco blisko delikatnie przejechała najpierw jedną ręką, a potem już obiema po moich mięśniach. Przymknąłem oczy, czując na ciele przyjemne dreszcze. Po chwili dziewczyna przerwała i zabrała moją koszulę.
- Przepraszam – wydukała cicho i spuściła głowę. Kątem oka zauważyłem rumieńce pojawiające się na jej twarzy. – Zamoczę ją, bo inaczej nie puści – szybkim krokiem ruszyła w stronę łazienki, a ja niewiele myśląc podążyłem za nią zastanawiając się nad emocjami, które wywołał u mnie jej dotyk.
- Dlaczego tak się zachowujesz? – Stanąłem w drzwiach opierając się o framugę. – Dlaczego najpierw mnie wyzywasz kiedy chcę na powitanie pocałować Cię w policzek, potem mnie dotykasz, a jeszcze później uciekasz. – Wyjaśniłem widząc jej zakłopotaną minę. Westchnęła.
- Po prostu – zaczęła – nie chcę być kolejną zabawką. – Teraz to ja spojrzałem na nią jak na wariatkę, bez słów prosząc ją o wyjaśnienia. – Leon, Ty masz narzeczoną. Nie wnikam w wasze relacje, aczkolwiek sądzę, że nie są najlepsze. Zdradzasz ją na prawo i lewo, a ja nie chcę być jedną z wielu. Nie mam pięciu lat. Wiem jak to się zaczyna. Nie chcę cierpieć – wyjaśniła wracając do przepierania mojej koszuli. Bez słowa podszedłem i stanąłem za nią. Włożyłem ręce do wody, tak, że stała pomiędzy nimi. Chwyciłem jej dłonie zmuszając tym samym dziewczynę do zaprzestania pracy i wyciągając nasze ręce z wody obróciłem ją do siebie. Przytuliłem ją mocno. Przez chwilę się opierała, jednak po chwili poczułem jej dłonie na moich plecach.
- Nie chcę Cię skrzywdzić. Nie chcę abyś przeze mnie cierpiała, ale nie każ mi się trzymać od Ciebie daleko. Jesteś moją asystentką. Musimy rozmawiać, rozumieć się. Nie sądzisz, że relacje przyjaciel-przyjaciółka bardzo by nam to ułatwiły? – Szepnąłem kołysząc ją delikatnie. – Jesteś dla mnie ważna. I nie chcę żeby było tak jak było dzisiaj. Teraz było fajnie. Jak byliśmy sami. Nie bój się mnie. – Jak małą dziewczynkę pocałowałem ją w czubek głowy i poczekałem chwilę, po czym odsunąłem ją od siebie i spojrzałem w jej oczy z uśmiechem. Puściłem ją i poszedłem po nową kawę i posprzątać w gabinecie poprzednio informując o tym towarzyszkę. Poszukałem jakąś koszulkę by nie kusić losu i czekałem na szatynkę, która zjawiła się po chwili. Rozwiesiła koszulę na kaloryferze i usiadła obok mnie.
- Tym razem to ja dziękuję – uśmiechnęła się, wypiliśmy kawę, którą ponownie zrobiłem i wróciliśmy do pracy.

8 komentarzy:

 1. ooo jakie to urocze <3 :3
  hehe Leoś chce namówić Viole żeby ubierala się bardziej szykownie :3 ^ hehe ciekawe czy mu sie uda :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Boski ;D
  Niedawno znalazłam tego bloga i już mogę stwierdzić, że piszesz niesamowicie ;)
  Czekam na next ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudo !!
  Czekam na next !! ~ Julka ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. OMG ... Genialny ♥♥♥♥
  Już nie mogę się doczekać nexta :D
  Pozdrawiam : ****

  OdpowiedzUsuń
 5. Pacz kto przybył. :D
  Już trochę lepiej czuje,co za tym idzie postaram się napisać coś sensownego. Ale nigdy nic nie wiadomo, więc uważaj na mnie. XD
  Oczywiście z opóźnieniem, ale chyba mi wybaczysz, hmm? :)
  Zacznijmy od początku. Mówiłam ci już kiedyś, że wydajesz mi się strasznie sympatyczną osobą? Wydaje mi się, że nie, ale robię to teraz. :D

  Okeeej, przejdźmy teraz do tej właściwej treści komentarza czyli coś o rozdziale. :D
  Teraz znowu będę Cię chwalić. Widać na sam rzut oka, że ograniczyłaś dialogi i dałaś więcej przemyśleń. Zdecydowanie na plus. Coraz lepiej, powiadam. <3
  Jeżeli chodzi o Violettowy fragment to naprawdę mi się spodobał. Nie wiem jak inni ludzie, ale ja tam lubię kiedy Leon zabiega o Viole, a ta go odtrąca. Przynajmniej jest ciekawie. Wszystko trzeba robić stopniowo. :3
  Czyli Dieguś będzie typowo czarnym charakterkiem. Ale chwilowo nie o nim. Lara gr -.- Nasza ukochana hipokrytka, nie dziwie się, że Leoś ją zdradza, jednak kurczę z miłą chęcią przeczytałabym jak to on przyłapuje na zdradzie ją. Och, tak to piękna wizja przyszłości. xD
  Verdas bez koszulki. *O* Nananananana Wybacz odbija mi najwyraźniej po antybiotyku. XD
  Ale i tak takie duże zazdro, że ona go dotknęła. :D
  Ogólnie rzecz biorąc to pięknie przedstawiłaś ich relacje. Już powolutku zaczynają się do siebie zbliżać, pozostaje tylko jedno pytanie. Jak długo będziemy czekać na Leonettę? Znaczy nie, nie mów. Tak tylko gdybam, chce mieć niespodziankę. c;
  Końcówka zdecydowanie najlepsza. ;3
  Całuję, Soph. <3333

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! <3
   Nie wybaczę, bo nie mam czego. Cieszę się, że jesteś. I że wracasz do zdrowia. Zaraz po komentarzu widać, że jesteś bardziej radosna i pełna życia, wiesz? ;D
   I ja również uważam Cię za bardzo sympatyczną osobę. Serio, w razie gdybyś kiedyś miała wątpliwości bądź chciała zaprzeczyć, albo coś. :D
   Dokładnie jak mówisz, wszystko stopniowo. (O ile się da :P)
   Dieguś, jak to napisałaś ma swoje powody by się tak zachowywać i one ujrzą niedługo światło dzienne. Myślę, że go to trochę usprawiedliwi, ale nie chcę za dużo zdradzać. Na typowo czarny charakter planuje wprowadzić osobę trzecią, która jeżeli już się pojawi, chociażby w jednym zdaniu to będzie znaczyło, że będzie mieszać. Za często pewnie jej nie będzie, ale skutki jej pojawienia się będą trochę gościć. Taką przynajmniej mam wizję. :P Więcej też Ci nie powiem, teraz się możesz zastanawiać, co mi w tej głowie siedzi. :D
   Nie myślałam o tym, żeby Leoś przyłapał na zdradzie Larę, poważnie. Jakoś mi to do głowy nie wpadło, aczkolwiek oczywiście by się dowiedział. I tak sobie teraz myślę, że chyba skorzystam z Twojego pomysłu i połączę z moim, jeśli się zgodzisz. :P
   Uwierz mi, że ja też jej zazdroszczę. I tak na marginesie, poza opowiadaniem to nie wiem czy jakbym była na jej miejscu to umiałabym się trzymać od niego z daleka. No bo mieć takie ciacho pod ręką i nie skorzystać? :D Hahahaha, aczkolwiek jakby miał partnerkę to pewnie też bym odpuściła. Po co tamta miałaby cierpieć? :D
   Leonetta - nie chcesz wiedzieć kiedy, ok. Nawet mi to pasuje, bo pewnie nie zadowoliłaby Cię moja odpowiedź. :D
   Mi też się końcówka najbardziej podoba, ma w sobie taką atmosferę. Coś z romantyzmu, i przede wszystkim widać, że coś zaczyna się między nimi dziać. :D
   Buziaki,
   Candy. :*** <3

   Usuń
  2. Ja mam dzisiaj jakieś skoki, serio. Rabo byłam wesolutka niczym jakiś ptaszek czy coś, potem zaczęło mi wszystko brzydnąć, a teraz znowu mi odbija. XDDDD
   Miło mi, że tak uważasz, przez grzeczność nie zaprzeczę. :D
   Zaciekawiłaś mnie z tym Diego. Ale tak baaardzo, baardzo. Wnioskuje w takim razie, że albo Leoś mu coś zrobił albo tak bardzo szaleje za Larą, że ma jakiś powód. I po raz kolejny ciekawość mnie zżera, no wiesz co. :P
   Oczywiście, jestem bardzo zainteresowana co ci wyjdzie z tego połączenia. <333
   Zgadzam się, chyba że on cierpiałby przez nią. Wtedy rzuciłabym się na niego i na nic nie patrzyła. XD
   Czyli w dalekiej przyszłości. xD Mam tylko nadzieje, że nie będziemy musieli czekać tak długo jak u mnie. ;*
   Kawa ma swój urok. ^^
   Ściskam, Sophie <3333333333333

   Usuń

Obserwatorzy